Pielgrzymka do Rzymu – powody, dla których warto odwiedzić to miasto

Redakcja

16 stycznia, 2024

Wieczne Miasto – Rzym. Jest tu tak wiele do zobaczenia, zrobienia i przeżycia, że na pierwszy rzut oka możesz czuć się przytłoczony. Możesz zastanawiać się, czy jest jeszcze coś do odkrycia o tym mieście. Czy jest coś jeszcze poza Koloseum czy Watykanem? Jeśli myślisz o odwiedzeniu Rzymu w najbliższym czasie, oto kilka powodów, dla których powinieneś to zrobić jak najszybciej.

Co zwiedzić w Rzymie podczas pielgrzymki?

Wybierając się na pielgrzymkę do Rzymu, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest to, że musisz być dodatkowo przygotowany. To dlatego, że Rzym jest bardzo zatłoczony w ciągu roku. Jest to drugie najczęściej odwiedzane miasto na świecie, zaraz za Bangkokiem. Możesz być pewien, że będziesz dzielił miasto z wieloma turystami z różnych środowisk. Poza tym warto wiedzieć, że Watykan można odwiedzić w ramach pielgrzymki. Jest domem dla wielu najważniejszych kościołów katolickich i muzeów, takich jak Bazylika św. Piotra i Kaplica Sykstyńska. Koloseum jest jedną z najważniejszych atrakcji w Rzymie. Poza tym jest to świetne miejsce na rozpoczęcie podróży. Forum Romanum to kolejna atrakcja, która powinna znaleźć się na Twojej liście. Jest to jedno z najstarszych miejsc publicznych na świecie i świetny przykład architektury z czasów Imperium Rzymskiego. Fontanna Trevi jest kolejną atrakcją, którą należy zobaczyć w Rzymie. Jest to jedna z najbardziej znanych fontann na świecie i świetny przykład architektury neoklasycznej.

Poznaj historię i kulturę Rzymu – wizyta w koloseum

Nie ma lepszego miejsca na zapoznanie się z historią i kulturą Rzymu niż Koloseum. Jest to naprawdę oszałamiający budynek i obowiązkowa atrakcja podczas wizyty w Rzymie. Poza tym, nie jest to tylko standardowa atrakcja, którą można znaleźć w większości miast. Koloseum ma wyjątkowe miejsce w historii ze względu na jego znaczenie architektoniczne, wydarzenia i spektakle, które miały tam miejsce, a także historię Rzymu i jego cesarzy.

Panteon

Panteon to kolejny budynek, który powinien znaleźć się na Twojej liście obowiązkowej do zobaczenia podczas wizyty w Rzymie. Jest to jeden z najlepiej zachowanych starożytnych rzymskich budynków na świecie. Poza tym jest to świetny przykład architektury z czasów Imperium Rzymskiego.

Muzea w Rzymie

Podczas swojej wizyty możesz również chcieć zwiedzić wiele rzymskich muzeów. Museo Nazionale Romano: Palazzo Massimo alle Terme jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Znajduje się w pobliżu Panteonu i jest domem dla jednych z najlepszych kolekcji sztuki rzymskiej. Poza tym, muzea w Rzymie są prawdopodobnie twoim najlepszym przyjacielem, jeśli masz ograniczony budżet. Większość muzeów w Rzymie jest bezpłatna lub ma niską opłatę za wejście.

Oddychaj świeżym powietrzem w wielu ogrodach Rzymu

Rzym to wspaniałe miasto, ale czasami miło jest uciec z miasta i zrelaksować się na łonie natury w miejskim parku. W parku znajduje się piękny ogród z wszystkim, od fontann wodnych po rzeźby. Poza tym w parku znajduje się również muzeum na wolnym powietrzu z dziełami od włoskiego renesansu do sztuki współczesnej.

Park jest doskonałym miejscem na relaks i ucieczkę od zgiełku Rzymu. Park można odwiedzać przez cały rok, ale jest szczególnie piękny wiosną, kiedy wiele drzew kwitnie. Innym wspaniałym parkiem do odwiedzenia podczas wizyty w Rzymie jest Villa Borghese. Jest to duży park miejski, który jest domem dla wielu ciekawych atrakcji, w tym Galleria Borghese, Museo e Galleria Nazionale d’Arte Moderna i Museo e Galleria Nazionale d’Arte Orientale. Jest to więc świetne miejsce do odwiedzenia, jeśli interesuje Cię sztuka i kultura.

Ciesz się widokiem rzymu z jednego z jego wielu wzgórz

Miasto jest zbudowane na siedmiu wzgórzach. Każde wzgórze jest nazwane po rzymskim bogu, który jest z nim związany. Na przykład wzgórze, które znajduje się w centrum miasta nazywa się Capitoline Hill, czyli Wzgórze Kapitolińskie. Jest to nie tylko najwyższe wzgórze w Rzymie, ale również najstarsze. Wzgórze Palatyn to kolejne z najbardziej znanych wzgórz Rzymu. Jest znane z tego, że znajdują się na nim ruiny słynnego Pałacu Palatyńskiego i Świątyni Romulusa. Poza tym, wzgórze znajduje się w odległości krótkiego spaceru od Koloseum. Jeśli chcesz mieć wspaniały widok na miasto, wzgórze Janikulum jest doskonałym miejscem do odwiedzenia. Jest to jeden z najwyższych punktów w mieście i ma piękny widok na rzekę Tyber.

Najpiękniejsze kościoły w Rzymie

Nie można odwiedzić Rzymu bez odwiedzenia niektórych z jego pięknych kościołów. Oto lista najpiękniejszych kościołów w Rzymie. Basilica di San Pietro, czyli Bazylika Świętego Piotra jest największym kościołem w mieście. Kolejnym wspaniałym miejscem kultu jest Bazylika Matki Bożej Większej. Jest najbardziej znana z tego, że jest najstarszym kościołem w mieście.

Polecane: